Dálkové monitorování může také znamenat delší život

Dálkové monitorování může také znamenat delší život

Proč je nyní vzdálené monitorování srdečních zařízení důležitější než kdy dříve

Jednou z nejdůležitějších výhod vzdáleného monitorování srdečního zařízení je, že omezuje rutinní návštěvy lékaře. Bez vzdáleného monitorování musí pacienti navštívit lékaře každé tři až šest měsíců (v závislosti na typu zařízení), aby si stáhli data. Při vzdáleném monitorování klesá počet návštěv na jednu až dvě za rok.

Doporučeno

Jak se připravit na návštěvu virtuálního lékaře

Další informace

«Dálkové monitorování srdečních zařízení je fantastický způsob, jak sledovat pacienty, a vždy to bylo důležité, ale v této době COVID-19 je to obzvláště důležité,» říká Merritt Raitt, MD, ředitel VA National Cardiac Device Surveillance Program v Portlandu, Oregon. Lidé se srdečními chorobami jsou vystaveni vysokému riziku závažných komplikací způsobených onemocněním COVID-19. Aby se snížilo riziko nákazy koronavirem, možnosti telemedicíny, jako je dálkové sledování, mohou snížit potřebu návštěvy lékařské ordinace nebo nemocnice plné nemocných pacientů, zejména kvůli rutinní následné návštěvě.

Dálkové monitorování: Jak to funguje

Implantované srdeční zařízení, jako je implantovatelný kardioverterový defibrilátor (ICD) nebo kardiostimulátor, je v podstatě malý počítač, který shromažďuje data ve dne i v noci a v případě potřeby se aktivuje. Pokud ICD detekuje nebezpečný rytmus, protože například vaše srdce bije příliš rychle, zařízení vydá terapii – šok s vysokou energií přímo do vašeho srdce, aby obnovil normální srdeční rytmus a zabránil náhlé smrti.

Tradičně se mávnutím hůlky shromažďují a stahují data z implantovaného srdečního zařízení během rutinní návštěvy v ordinaci každé tři až šest měsíců, což vašemu lékaři poskytne historii elektrické aktivity zařízení. Pokud jste během té doby potřebovali šok s vysokou energií, váš zdravotnický tým by se o tom dozvěděl zpětně. Ale s dálkovým monitorováním srdce jsou informace sdělovány vašemu zdravotnickému týmu v reálném čase pomocí bezdrátové technologie a zařízení s podporou Bluetooth.

Pacienti s implantovaným kardiostimulátorem nebo defibrilátorem dostanou monitor, malý vysílač, který budou mít doma a který bezdrátově komunikuje se srdečním zařízením.

«Říkáme pacientům, aby si to dali pod postel, protože to je místo, kde lidé doma tráví podstatnou část času,» říká Rosman, který poznamenal, že pacienti by měli být do 10 stop od monitoru, aby se mohli spárovat se srdečním zařízením. . Každou noc kolem 2 hod. m. (když je většina lidí v posteli), vaše zařízení a monitor jsou naprogramovány tak, aby se „probudily“ a přenášely informace. Pokud v té době nejste poblíž monitoru, pokusí se obě zařízení znovu každé dvě hodiny, dokud nebudou informace zachyceny.

Pokud vaše srdeční zařízení rozpozná problém se srdečním rytmem nebo problém se zařízením, jako je vybitá baterie nebo problém s jedním ze svodů zařízení, odešle zprávu na monitor, který poté nahraje tyto informace na centrální servery na lékařský výrobce zařízení. Odtud mohou poskytovatelé zdravotní péče kontrolovat zjištění tak, že se z kliniky přihlásí na vysoce zabezpečený web chráněný heslem a vyhovující HIPAA, nebo v případě potřeby dokonce z vlastního domácího počítače.

«Můžeme také nastavit textová nebo e -mailová upozornění, abychom nás informovali, zda mají pacienti určité abnormální rytmy, které mohou být nebezpečné, nebo zda si pacienti se srdečním selháním dávají do plic příliš mnoho vody,» říká Rosman.

Výsledek? Díky vzdálenému monitorování srdečního zařízení lze problémy se srdečním rytmem detekovat a léčit mnohem dříve, než by tomu bylo bez neustálého sledování.

«Technologie vzdáleného monitorování nám umožňuje být aktivní v péči o pacienty a provádět úpravy, aby pacienti mohli zůstat mimo nemocnici a žít zdravěji,» říká Rosman.

Studovány výhody vzdáleného monitorování srdečních zařízení pro pacienty

Výzkum ukazuje, že informace v reálném čase mohou nabídnout několik výhod pro lidi se srdečním selháním a poruchami srdečního rytmu, včetně menšího počtu ICD šoků. Studie publikovaná v roce 2018 v řadě Ontario Health Technology Assessment Series, která hodnotila 15 randomizovaných kontrolních studií, zjistila, že dálkové monitorování a návštěva kliniky vedly k menšímu počtu pacientů s nevhodnými ICD šoky během 12 až 37 měsíců sledování.

Dálkové monitorování srdce může také snížit šance, že skončíte v nemocnici. Studie publikovaná v lednu 2016 v časopise Lancet, která náhodně přiřadila 550 pacientů se srdečním selháním buď k léčbě onemocnění pomocí implantovaného senzorového zařízení (a dennímu stahování naměřených hodnot krevního tlaku v hlavní plicní tepně), nebo ke standardní péči (není denně soubory ke stažení) – zjistili, že došlo ke 33 % poklesu hospitalizací v důsledku srdečního selhání v průměru za 18 měsíců ve skupině zařízení.

Dálkové monitorování může také znamenat delší život. Studie zveřejněná v červnu 2017 v European Heart Journal, která spojila výsledky tří hlavních randomizovaných kontrolovaných studií, zjistila keto diet test, že každodenní vzdálené domácí monitorování implantabilních defibrilátorů ve srovnání s pacienty snižuje riziko hospitalizace nebo úmrtí v důsledku zhoršení srdečního selhání bez vzdáleného sledování zařízení.

SOUVISEJÍCÍ: 3 klíče ke snížení rizika srdečního selhání

Jak zůstat ve spojení se svým zdravotnickým týmem

Vzdálené monitorování srdečních zařízení je pokryto společnostmi Medicare a Medicaid a většinou soukromých pojistných plánů, takže pro pacienty přichází s malými nebo žádnými náklady. Výše náhrady se však může lišit podle státu. Hlavní nevýhodou pro pacienty je seznámení se s vysílačem – a zamezení používání této technologie. «Vzdělávání pacientů je zásadní.» Pacienti musí pochopit, jak tato technologie funguje, “říká Rosman.

Po připojení zařízení doma, připojeného mobilní službou k centrálnímu serveru, nemusíte nic dělat. «Ale bohužel, jako u většiny technologií, ne vždy to funguje,» říká doktor Raitt. Slabá mobilní služba doma, zejména ve vaší ložnici, vás může srazit do režimu offline. «Existují všechny druhy způsobů, jak se může komunikace rozpadnout.» Trávím hodně času telefonováním s pacienty a se slovy: „Nejste online. Pokusme se zjistit, proč. » ‘

Někteří pacienti odmítají vzdálené monitorování srdečního zařízení kvůli obavám o bezpečnost. Obávají se, že by mohlo dojít k hacknutí zařízení nebo aby vysílač mohl vědět, co uživatel v ložnici dělá. Ale to všechno jsou mylné představy. Vysílač je prostě reléová stanice. «Nelze přeprogramovat tak, aby poskytovala nepředepsanou terapii, a nemá tušení, co děláte a s kým jste,» říká Rosman.

Jedna z největších překážek připojení k této technologii však může spočívat v ordinaci vašeho lékaře. «Pokud klinika začne provádět vzdálené monitorování, musí tomu věnovat prostředky,» říká Raitt. Jinými slovy, vzdálené monitorování stojí peníze. Poskytovatel zdravotní péče musí monitorovat nápor pacientů na dálková data o přenosu srdečního zařízení a textová upozornění a zajistit, aby pacienti byli online, když mají být, což je Raittova práce na plný úvazek. «Zřídit poskytovatele vzdáleného monitorovacího programu a zajistit jeho fungování vyžaduje úsilí ze strany poskytovatele,» říká. Z tohoto důvodu nemusí poskytovatelé svým pacientům nabízet vzdálené monitorování srdečních zařízení. V některých případech, zvláště pokud praktikují ve stavu s nízkými sazbami náhrad za vzdálené monitorování srdečních zařízení, by nabídka služby mohla být propadák příjmů.

Přesto, pokud vám byl diagnostikován srdeční stav, který vyžaduje kardiostimulátor nebo defibrilátor, a je k dispozici v ordinaci, měl by si s vámi lékař promluvit o vzdáleném monitorování před implantací zařízení, zatímco se zotavujete v nemocnici po úvodní implantační procedura nebo během vašeho následného schůzky po proceduře. Společnost Heart Rhythm Society, přední profesionální organizace pro srdeční selhání, ve skutečnosti doporučuje, aby všem pacientům s implantovanými srdečními přístroji bylo nabídnuto dálkové sledování jako součást standardní strategie následné kontroly.

V lednu 2020 také Veterans Health Administration vydala směrnici, která by všem pacientům ve Veteran’s Administration dodržovaným, kteří mají kardiostimulátory a defibrilátory, mělo být nabídnuto dálkové sledování, pokud jsou ochotni a schopni. Národní databáze kardiostimulátorů a defibrilátorů používaná v systému VA je také zásadní pro reakci VA na odvolání a upozornění FDA a výrobce. «Naše národní databáze implantovaných zařízení nám umožňuje upozornit kliniky, že mají pacienty postižené odvoláváním, a případně sledovat reakci místních klinik na odvolání,» říká Raitt.

«Dálkové sledování je prospěšné pro většinu pacientů,» říká Rosman. Pokud máte implantované srdeční zařízení a nejste přihlášeni k dálkovému sledování, promluvte si se svým kardiologem, zda na to máte nárok, naléhavě žádá.

Téměř všechna moderní implantovaná zařízení jsou schopna vzdáleného monitorování. «Většina zařízení má vestavěnou technologii Bluetooth, která jim umožňuje bezdrátově sbírat data ze srdečního zařízení a přenášet je na kliniku.» Některá novější zařízení dokonce umožňují pacientům používat k odesílání přenosů ze vzdáleného monitorování spíše aplikaci pro chytré telefony než domácí monitorovací zařízení, “říká Rosman. I když patříte k malému počtu pacientů se starším kardiostimulátorem bez technologie Bluetooth, můžete vzdálené monitorování provádět ručně. V den vašeho plánovaného přenosu byste jednoduše drželi hůlku nad zařízením na krátkou dobu, abyste odeslali informace z vašeho srdečního zařízení na vaši kardiologickou kliniku.

Celkově lze říci, že vzdálené monitorování srdečních zařízení mění hru, což je důležitější než kdy dříve, protože pacienty lze sledovat z bezpečí a pohodlí jejich domova. «Současná pandemie skutečně posílila hodnotu této technologie pro pacienty, poskytovatele a systémy zdravotní péče,» říká Rosman.

David Slotwiner, MD, vedoucí divize kardiologie v NewYork-Presbysterian v Queensu a správce společnosti Heart Rhythm Society, souhlasí. «Nejlepší pobídkou k vyzkoušení vzdáleného monitorování srdečních zařízení je pandemie,» říká.

«U pacientů, kteří se dlouho pokoušeli o vzdálené monitorování srdečních zařízení, nebo u poskytovatelů, kteří se zdráhali to nabídnout, může být COVID-19 tím, co je posouvá přes okraj.» ”

Navíc se to líbí mnoha pacientům, kteří vyzkoušeli vzdálené monitorování srdce. «Mít defibrilátor nebo kardiostimulátor může být děsivé,» říká Raitt. «Pacienti mají rádi jistotu, že všechno je v pořádku, a pokud je něco v nepořádku, hned se o tom dozví.» ”

SOUVISEJÍCÍ: Bod zvratu telemedicíny je zde

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví srdce!

Nejnovější v oblasti zdraví srdce

Nové pokyny pro zdraví srdce Zaměřte se na břišní tuk, nejen na tělesnou hmotnost

Silnější obvod pasu může podle nových pokynů zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění iu lidí, kteří nemají nadváhu ani obezitu. . .

Od Lisy Rapaportové, 27. dubna 2021

6 věcí, které by lidé se srdečními chorobami měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Najděte odpovědi na své otázky o tom, jak získat vakcínu a jaké vedlejší účinky se u vás mohou vyskytnout.

Od Kaitlin Sullivan 5. dubna 2021

The American Heart Association Makes the Heart-Mind Connection Official

 Výzkum spojující duševní a kardiovaskulární zdraví dosáhl kritického množství, říká AHA. A můžete podle toho jednat.

Od Allison Young, MD, 26. března 2021

Cvičení, nikoli terapie testosteronem, zlepšuje zdraví tepen u středních a starších mužů

Přestože léčba testosteronem může zvýšit hladiny tohoto mužského pohlavního hormonu, nová klinická studie naznačuje, že to nepomůže vytvořit vnitřní výstelku. . .

Lisa Rapaport 1. března 2021

Zpívající chirurgové vydávají novou hudbu pro měsíc srdce

Druhé EP dua si klade za cíl zvýšit povědomí a inspirovat posluchače, aby upřednostňovali zdraví svého srdce.

Od Katie Williams 26. února 2021

Mnoho starších dospělých užívá aspirin pro zdraví srdce, i když se to nedoporučuje

Lidé ve věku 75 let a starší, kteří nikdy neměli kardiovaskulární příhodu, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice, pravděpodobně nebudou mít prospěch z každodenní aspirinové pilulky. Ale nový. . .

Lisa Rapaport 24. února 2021

Transgenderové ženy mají s věkem jedinečná rizika pro srdce

Genderově potvrzující léčba hormony představuje pro transgender ženy v průběhu času kardiovaskulární rizika, která se liší od rizik, kterým ženy čelí. . .

Lisa Rapaport 22. února 2021

Zeptejte se Castle Connolly Nejlepší lékař: Co potřebujete vědět o zdraví vašeho srdce

Pokročilý kardiologický specialista na srdeční selhání a transplantaci, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, odpovídá na otázky týkající se udržení vašeho srdce. . .

Do 22. února 2021

Mladí dospělí černí jsou po transplantaci srdce mnohem vyšší riziko smrti

Nová studie říká, že u mladých černých dospělých je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí do jednoho roku od zákroku.

Jordan M. Davidson 5. února 2021

Gestační diabetes vázaný na poškození tepny roky po těhotenství

Ženy s gestačním diabetem během těhotenství mají zvýšené riziko takzvané kalcifikace koronárních tepen – plaku, který se hromadí. . .

Od Lisy Rapaportové, 2. února 2021 «

Vitamín B6 je důležitý pro to, aby náš mozek a nervový systém fungovaly tak, jak by měly.

Naše těla používají vitamíny B k přeměně jídla, které jíme, na energii, kterou potřebujeme k fungování. Komplex osmi vitamínů B je důležitý pro metabolismus, funkci mozku a jater, růst a stavbu krevních buněk a také pro udržení zdravých vlasů, pokožky a zraku.

Přesněji řečeno, vitamín B6 (pyridoxin) – jeden z osmi – hraje klíčovou roli při správném fungování mozku a nervového systému, říká Sonya Angelone, RDN, mluvčí Akademie výživy a dietetiky. «Vitamín B6 se podílí na produkci hemoglobinu, bílkoviny v krvi, která přenáší kyslík do celého těla.» ”

Vitamín B6 je také potřebný pro správný vývoj mozku (u dětí) a funkci (pro lidi všech věkových kategorií). Pomáhá tělu vytvářet hormony serotonin (který reguluje náladu) a norepinefrin (který pomáhá tělu vyrovnat se se stresem). Vitamín B6 také pomáhá tělu vytvářet melatonin, který je důležitý při regulaci vašich vnitřních hodin a spánku.

Rostoucí počet výzkumů navíc naznačuje, že získání adekvátního B6 je důležité i pro stárnoucí mozek. Malé studie naznačují, že kombinace vitaminu B6, B12 a folátu může hrát roli ve zpomalení kognitivního poklesu a ztrátě paměti související s věkem, což je důvod k podezření, že vitamíny mohou pomoci snížit riziko mrtvice, Alzheimerovy choroby a deprese, podle recenzního článku publikovaného v říjnovém čísle Journal of Canadian Medical Association Journal. Jiní odborníci požadovali rozsáhlejší a přesvědčivější studie, které by pomohly přesně vysvětlit, jak důležité jsou vitamíny B, pokud jde o tyto výsledky.

Kolik vitaminu B6 potřebujete, se mění s věkem

Je důležité vědět, že vitamín B6 (a všechny vitamíny B) jsou rozpustné ve vodě, což znamená, že se rozpouští ve vodě a dalších tělesných tekutinách, takže jakékoli množství těchto živin, které vaše tělo nepoužívá, se vylučuje močí, vysvětluje Angelone .

X